Про проект
Перманентна революція.
Мистецтво України
XX–XXI століття

Культурно-просвітницький проект «Перманентна революція. Сучасне мистецтво України» – це видання книги провідної кураторки та арт-критикині Аліси Ложкіної у Парижі та Києві, що супроводжуватиметься освітньою та виставковою програмою.

Книга є спробою пов’язати у цілісний наратив історію розвитку вітчизняних образотворчих практик від зародження модернізму до наших днів. Особливий акцент – на феноменах часів незалежності.

Як змінювалася мова мистецтва протягом останніх півтора сторіччя? Яку роль у цьому процесі відігравали турбулентності в країні, що пережила цілу низку трансформацій — від статусу провінційної околиці Російської імперії через непростий етап побудови соціалізму, аж до здобуття незалежності, Помаранчевої революції, Революції гідності і наступного непростого періоду нашої новітньої історії? У дослідженні подано короткий огляд центральних подій та явищ в українському мистецтві, а також розмаїтий ілюстративний матеріал, що охоплює десятки музейних колекцій, приватних зібрань, архівів художників та їхніх родин.

Видання здійснено в рамках ґрантового проекту міжнародної співпраці Українського культурного фонду.

Ініціатором і координатором проекту виступає Zenko Foundation. Фундація протягом останніх років є активним популяризатором сучасного мистецтва всередині країни та за її межами. Реалізація міжнародного проекту у тристоронньому партнерстві стане цінним менеджерським досвідом для фундації і вагомим кроком на шляху до популяризації сучасного мистецтва в Україні та інтеграції українського мистецтва у європейський контекст, а отже, повністю співпадатиме з місією фундації.

Французьким партнером проекту виступило видавництво Nouvelles Éditions Place. На сьогоднішній день Nouvelles Éditions Place публікує літературу культурологічного, мистецького та філософського характеру, а також розповсюджує її окрім спеціалізованих магазинів та онлайн-платформ у книжкових крамницях провідних французьких арт-центрів, музеїв та галерей. Завдяки цьому інформація про українське мистецтво гарантовано матиме шанс на якомога ширший резонанс.

Українським видавцем книги Аліси Ложкіної «Перманентна революція. Мистецтво України XX-XХI століття» і партнером супутнього культурно-мистецького і освітнього проекту виступить видавництво ArtHuss – один з найпотужніших і найпрофесійніших гравців на вітчизняному видавничому полі. Протягом останніх років у ArtHuss вийшли друком десятки мистецьких книжок та альбомів. На сьогоднішній день видавництво є лідером по роботі з контентом мистецького спрямування.

Генеральна продюсерка проекту — Каріна Качуровська.
Наукове редагування — Костянтин Акінша, Оксана Баршинова, Олександр Соловйов.
Переклад з російської — Сашко Ушкалов.
Над виданням працювали — Ярина Цимбал, Маргарита Єгорченко, Олександр Михед.
Дизайн-концепт — Альона Соломадіна.
Верстка — Уляна Биченкова, Сергій Фединяк.
Більд-редактор — Максим Білоусов.

Читати